منوی اصلی

پیوندها

president

سازمان همیاری شهرداریها

امور ایثارگران استان تهران

ورود کاربران

نهمین نشست کارگاه شعر، ترانه و داستان درشهرحسن آبادفشافویه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر حسن آبادفشافویه؛ صفایی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری با اعلام این خبر گفت؛ درراستای توسعه برنامه‌های فرهنگی در شهر نهمین کارگاه آموزشی شعر و داستان و ترانه چهارشنبه ۲۷ آذر با حضور نخبگان، شاعران و ترانه‌سرایان محلی و به دعوت انجمن شعر ادب برگزار شد.

وی در ادامه اظهار داشت؛ در این کارگاه‌ که با حضور استادان بنام ادبیات فارسی همچون دکتر محمدی ودکترحیات بخش مدیریت و اجرا گردید دکتر محمدی با توجه به تاریخچه شب یلدا و پاسداشت این شب اظهار داشت: یلدا به معنای تولد است، تولد فروغ و روشنایی. این جشن درواقع پیروزی نور بر تاریکی، روشنایی بر تیرگی، خوبی بر بدی است.

 وی بابیان اینکه این جشن ریشه بر این سنت دارد که خانواده‌ها دور همدیگر جمع شده و سخت‌ترین و طولانی‌ترین شب سال را در کنار هم جشن می‌گیرند اشعاری نیز از دیوان حافظ قرائت نمودند.

در این مراسم استاد حیات‌بخش اشعار سروده‌ی خود را در وصف یلدا و فصل زمستان قرائت نموده و سپس خانم افشاری و آقایان زندی، ایلانلو و...به قرائت شعر در موضوعات مرتبط پرداختند

در ادامه کارگاه مانند هر جلسه موارد ارائه‌شده در جلسه گذشته وزن و قافیه و عروض توسط حاضرین بیان گردید سپس آموزش و موارد جدید نیز برای جلسه بعد به‌عنوان تمرین ارائه شد.

صفایی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری در حاشیه این نشست اظهار داشت؛ این کارگاه‌های نیم روزه در آخرین چهارشنبه هرماه برگزارمی گردد و از کلیه علاقه‌مندان به شعر و داستان و ترانه دعوت به عمل می‌آید در این برنامه شرکت نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

93

تماس با شهردار

photo 2017 12 12 16 34 43

تصویر روز

بدون تصویر

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

1746441
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
730
680
1771
17963
23734
1746441

امروز: پنج شنبه، 08 اسفند 1398