منوی اصلی

پیوندها

president

سازمان همیاری شهرداریها

امور ایثارگران استان تهران

ورود کاربران

رئیس شورای اسلامی شهرحسن آبادفشافویه عنوان کرد

شهرستان ری کشش این میزان از صنایع مزاحم و آلاینده را ندارد

عضو شورای اسلامی شهرستان ری گفت: مشکلات و معضلات تهران به شهرستان ری سرریز شده است و بر اساس مصوبات استانی در حال حاضر صنایع مزاحم و آلاینده به شهر حسن آباد و پالایشگاه ها و آب آلوده رودخانه ها به شهر کهریزک و باقرشهر منتقل می شود

علیرضازندی_کریمخانی صبح امروز در چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه شهرستان ری ظرفیت افزایش صنایع آلاینده را ندارد اظهار داشت: مردم ری لابه لای زباله ها و نخاله ها نفس میکشند و زندگی میکنند.

وی افزود: در حال حاضر راهکار اصلی برای حفظ سلامت محیط زیست شهرستان ری پیشگیری و جلوگیری از ایجاد مخاطرات زیست محیطی می باشد.

 ‏رئیس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه با اشاره به ایجاد سایت پسماند در هوشنگ آباد فشافویه گفت: بر اساس آمارهای موجود، در سال ۸۴ نیز این طرح یکبار از سوی محیط زیست رد شده، اما با این وجود در حال حاضر مجددا طرح ایجاد مرکز پسماند ویژه در هوشنگ آباد مطرح شده است.

 ‏وی تصریح کرد؛ در راستای دفاع از حقوق مردم حسن آباد اعتراض خود در خصوص ایجاد مرکز پسماند هوشنگ آباد را در استانداری به مسئولین استانی اعلام کرده ایم.

 ‏زندی کریمخانی با بیان اینکه مسئولان بدانند شهرستان ری کشش این میزان از صنایع مزاحم و آلاینده را ندارد بیان کرد: در حال حاضر شهرستان های همجوار ‏پیگیر ایجاد مرکز پسماند در فشافویه هستند اما باید بدانند که مردم ری هم حق زندگی دارند و به عنوان نماینده مردم از این حق دفاع خواهیم کرد.

عضو شورای اسلامی شهرستان ری با تاکید بر لزوم جلوگیری از معضلات به شهرستان مطرح کرد: در شرایط فعلی می بایست از ورود مشکلات جدید به شهرستان به خصوص صنایع آلاینده و مرکز پسماند ویژه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: مردم شهرهای شهرستان ری هر روز و هر ساعت باید بوی نامطبوع را تحمل کنند اما در حال حاضر آنچه که مسئولین به دنبال رفع آن هستند، از بین بردن بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به واسطه عبور و مرور مسافران خارجی از این مسیر است‌.

زندی کریمخانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در محدوده بخش فشافویه در خصوص حفظ محیط زیست گفت: کارگروه حفاظت از محیط زیست پیش از این با همکاری شهرداری حسن آباد و بخشداری فشافویه ملزم به واگذاری امکانات جهت گشت شبانه و ویژه بوده اما متاسفانه پس از دستگیری فرد خاطی برخورد لازم از سوی مقام قضایی صورت نگرفته و جرایم ناچیزی صادر می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به منظور جلوگیری از انتقال پسماندها و برخورد با خاطیان محیط زیست شهرداری و شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه در نظر دارد با تشکیل کمیته مشترک و گشت شبانه درصدد رفع و جلوگیری از انتقال پسماند اقدام نماید.

همراه ما باشید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

93

تماس با شهردار

photo 2017 12 12 16 34 43

تصویر روز

بدون تصویر

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

1747638
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
125
854
2968
19160
23734
1747638

امروز: شنبه، 10 اسفند 1398