منوی اصلی

پیوندها

president

سازمان همیاری شهرداریها

امور ایثارگران استان تهران

ورود کاربران

‍  آغاز جشنواره فرهنگی اقوام ایرانی در شهر حسن آباد فشافویه 

نخستین جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی به همت شهرداری وشورای اسلامی شهر؛ طی مراسمی با حضور عشایر، اقوام و گروهنری درکاروانسرای عباسی محله کنارگردشهر حسن آبادفشافویه در حال برگزاری است. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ؛ این جشنواره که از تاریخ پنجم اسفند آغاز گردید تا چهاردهم اسفند گروهای هنری درمحل کاروانسرای کنارگرد به اجرای موسیقی سنتی توسط گروهای هنری قشقایی ،کردستان ،خراسان ،ومحلی حسن آبادفشافویه صبح هاازساعت 11 الی 12وبعدازظهرهاازساعت 15الی 21اجرا خواهد شد 

 دراین جشنواره  صنایع دستی و سوغات محلی و قومی خود از جمله گلیم، جاجیم، گبه، خاتم کاری و پارچه های نفیس،ولباس های محلی، سفال ، شیرینی ها و غذاهای محلی و ... پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود.

تبیین جایگاه زن در اقوام ، ایلات و عشایر ایران، ترسیم ویژ گی هایی همچون جوانمردی ، وطن‌دوستی و پایبندی به وحدت و انسجام ملی و دینی در میان اقوام ایرانی و نمایش سبک زندگی اصیل و دست نخورده ایرانی وشناساندن پتانسیل های گردشگری بخش وشهرحسن آبادفشافویه از جمله اهداف این جشنواره است و فضایی فراهم شده است تا شهروندان با بخشی از آداب و رسوم ، صنایع دستی و هنرهای سنتی تمامی اقوام ایرانی  علی الخصوص پیشینه تاریخی این منطقه و در واقع با ریشه های تاریخی خود آشنا شوند.

علاقه مندان برای بازدید از این جشنواره می‌توانند در همه روزه ازساعت 9تا21به کاروانسرای عباسی محله کنارگرد شهرحسن آباد فشافویه واقع دربلوار امام خمینی (ره) مراجعه نمایند .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

93

تماس با شهردار

photo 2017 12 12 16 34 43

تصویر روز

بدون تصویر

اوقات شرعی

آمار بازدیدکنندگان سایت

1507482
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
290
742
4173
15226
17939
1507482

امروز: شنبه، 03 فروردين 1398